polskie

Polskie uzdrowiska: Busko

Prasówki

To wspaniałe uzdrowisko, na obszarze którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś godnego uwagi. Busko-Zdrój to coś więcej, niż tylko popularny kurort.

Polskie uzdrowiska: Busko

To jednocześnie niezwykle często odwiedzana przez krajoznawców miejscowość o charakterze turystycznym. Busko-Zdrój to rewelacyjne zagospodarowanie, a przede wszystkim wspaniała baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się poszczycić znaczną ilością pensjonatów, w których krajoznawcy mogą znaleźć tanie noclegi. W kurorcie tym czekają również liczne sanatoria, które są bardzo chętnie odwiedzane przez pacjentów z różnych zakątków kraju.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na obszarze którego leczone są głównie schorzenia o charakterze reumatycznym oraz choroby związane z narządem ruchu. Busko jest jednocześnie bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym na mapie województwa świętokrzyskiego. Turyści mogą tutaj zobaczyć m. in. rewelacyjny Park Zdrojowy oraz wiele wartościowych domów. Zachwyca też dawny kościół Norbertanek oraz wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To zabytki, którym na pewno warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments